Zimní dovolená v Tauplitzu

Tauplitz leží v jedné z nejstarších oblastí Rakouska a jeho poloha z něj dělá cíl zimních aktivit. Často je také Tauplitz označován za jednu ze dvou vstupních bran do lyžařského střediska Tauplitz – Bad Mitterndorf. Náhorní plošina Tauplitzalm je dominantou, která nabízí využití lyžařských sjezdových tratí převyšujících celkovou délku 60 km. Tato štýrská oblast se vyznačuje širokými a rovnými loukami v lehce kopcovitém terénu, a proto je středisko vhodné i pro méně zkušené lyžaře a děti. Mezi nejoblíbenější resorty patří Tauplitzalm, Planneralm a Riesneralm. Na své si však přijdou i milovníci carvingových oblouků, kteří ocení široké rozpětí horské plošiny. Ideálními místy pro tento styl jízdy jsou střediska Loser a Kaiserau. Pokud se rozhodnete pro středisko Tauplitzalm, tak je zde možnost využít skidepotu u dolní stanice lanovky. Skidepot je místnost, která se vždy večer uzamyká, a kde je možnost si zdarma uschovat věci. Případně za poplatek cca 1 € si zde můžete pronajmout vlastní uzamykatelnou skříňku.

Nižší polohy střediska jsou vyhledávány pro každodenně upravované běžkařské trasy, které v součtu dosahují až 130 km. Trasy jsou vždy přizpůsobeny stylu jízdy, a tak zde fungují odděleně jak klasické běžkařské, tak i b

Tauplitz je označován za jednu ze dvou vstupních bran do lyžařského střediska Tauplitz – Bad Mitterndorf.

Skvělých sněhových podmínek střediska Tauplitz si jsou vědomi i sportovní mistři světa a olympijští vítězové. Často se zde konají tréninková soustředění, nebo je tu možné potkat světoznámé sportovní tváře. S touto oblastí je například spojována česká běžkyně na lyžích Kateřina Neumanová, která zde opakovaně trávila svou zimní přípravu. Se světovým významem je také spojováno nedaleké lyžařské centrum Schaldming, které leží na cestě mezi městy Bad Mittendorf a Tauplitz. Výjimečností tohoto místa je přírodní skokanský můstek Kulm, který se pyšní dvěma „nej“. Jedná se o největší přírodní a zároveň nejmenší mamutí můstek. Právě na Kulmu se pravidelně konají závody Světového poháru ve skocích na lyžích. Středisko Schaldming však nabízí mnoho dalších zajímavých aktivit a z nabídky si jistě vyberou i ti nejnáročnější příznivci zimních sportů. Je zde možné absolvovat výlet na sněžnicích, sjezd telemarkem, vyjet si na saních tažených koňmi, nebo vyzkoušet sáňkařskou dráhu během nočního osvětlení.