Letní dovolená v Tauplitzu

Nedotčená příroda štýrské části Rakouska je vyhledávanou destinací i během letních měsíců. Během této doby je možné Tauplitz poznat skrze zalesněnou horskou krajinu, rozkvetlé louky, dechberoucí oblasti s průzračně čistými jezery nebo místní folklórní slavnosti.

V létě se region Taulitz – Bad Mitterndorf mění na ráj pěší a cykloturistiky, kterému velmi přispívá provoz lanovek. Je to skvělá možnost, jak se rychle a bez námahy dostat na hřebeny hor a objevovat krásy a výhledy místních panoramat. Jak pro pěší, tak cykloturisty zde funguje řada tras s různou úrovní náročnosti. Proto je toto místo vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i vyznavače náročných horských výstupů. Na své si přijdou i turisté toužící po hlubším poznání navštívené krajiny. Mezi zajímavé turistické stezky patří například geologicky tématické cesta jako je Via Artis

Na všech stezkách je možné narazit na horské chaty a zastavit se na posezení. Tamější obyvatelé jsou jedni z nejmilejších na světe a jejich přátelskost a pohostinnost dostane každého. V jejich hospůdkách si můžete pochutnat převážně na domácích produktech jako je čerstvý domácí chléb, sýr a šunka, či nějakém z místních pokrmů. 

Pokud jsou vaše plány směřovány do pěších výletů a turistiky, tak je nejlepší se vydat přímo z Tauplitzu lanovkou, nebo autem po Alpenstrasse směr největší jezerní náhorní plošina Tauplitzalm. Na této trase navštívíte 6 horských jezer: Krallersee, Grosssee, Märchensee, Tauplitzsee, Steirersee, Schwarzersee. V letních měsících je možné se zde i vykoupat, ale to doporučujeme je otužilejším jedincům. Přesto jsou jezera naprostým skvostem, který stojí za to vidět.  

Během letních měsíců se region Taulitz – Bad Mitterndorf mění na ráj pěší a cykloturistiky.

Pro milovníky cykloturistiky není nabídka o nic chudší. Stejně jako u pěší turistiky je možné využít desítek cyklotras různých náročností. K nejznámějším a nejvyhledávanějším patří cyklotrasa Salzkammergut Radweg, která je dlouhá 47 km a kde navštívíte například zámek Trautenfels v Ennstal, chráněnou krajinnou oblast Ödensee se stejnojmenným jezerem, uvidíte také rašeliniště Laasen, nebo národní oblast Blaa-Alm v Altausee. Obdobou je rodinná cyklostezka vycházející z údolí Gastein, která je dlouhá 70 km a navazuje na další cyklostezku Tauern. Pokud je však vaším zájmem trochu odvážnější a nespoutaná jízda v horském prostředí, tak doporučujeme navštívit středisko Hochkoenig, kam je možné nechat se vyvést lanovkami. Zde se nachází cyklistický Bikepark Leogang aneb ráj freeride sjezdu a skoků. Možnosti cyklostezek jsou zde téměř neomezené. Vždy je možné využít navazujících spojovacích cest a připravit si vlastní plán trasy, nebo kdykoliv váš výlet změnit.

Protože aktivní dovolená by měla být vždy vyvážena kvalitním odpočinkem, doporučujeme navštívit městečko Bad Mitterndorf, které je od Tauplitzu vzdálené cca 8 km a kde se nachází místní termální prameny – lázně Grimming Therme. Horké prameny si můžete užít v krytých nebo venkovních bazénech a později vše zakončit zábalem z léčivého bahna a wellnessem. 

Pokud během vaší dovolené zatoužíte po trochu větším kulturním vyžití, tak i takové možnosti se zde nabízejí. Městečko Bad Aussee je hlavním centrem oblasti Ausseerland a celkově funguje jako kulturní a nákupní centrum regionu. Najdete zde řadu obchodů, restaurací, kaváren, ale i golfové hřiště, nebo nedávno postavené termální lázně Narzissenbad. Zde se také každoročně pořádá stejnojmenná slavnost květin. Zajímavostí celého města je pak most Mercedesbrücke, jehož tvar je spojen se znakem automobilové značka Mercedes.